Марица избухна за 10 минути и постигна важна победа над Загорец (видео+галерия)

Марица (Пловдив) постигна много важна победа, след като успя да се наложи с 3:1 като гост на Загорец (Нова Загора) в дербито от 28-ия кръг на Ютоизточната Трета лига. Пламен Иванов (54') даде аванс на домакините, но голове на Петър Шопов (67') и Олджай Алиев (72', 76') донесоха обрата за "жълтите". Домакините показаха по-добра игра през първото и в началото на второто полувреме, но въпреки това отстъпиха в днешната среща. Двата тима излязоха като втори и трети във временното класиране с равен брой точки, но след днешния успех Марица изпреварва Загорец и остава да диша във врата на първия Черноморец.. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg

49 Загорец (Нова Загора) - Марица

Още във втората минута Милен Митев опита далечен удар, който обаче попадна право в ръцете на Илия Николов.

Следващите 20-ина минути двата отбора не си създадоха положения и битката в средата на терена преобладаваше. В 21-ата минута Марица получи правото да изпълни корнер, като футболист в "жълто" се оказа над всички и стреля с глава, но право в ръцете на вратаря. Няколко минути по-късно домакините от Загорец поискаха дузпа в своя полза, но съдията не уважи протестите им.

В 33-ата минута "зелените" пропуснаха прекрасна възможност, с която можеха да открият резултата. След центриране от ъглов удар топката достигна до Пламен Иванов, който стреля директно от движение. За негово съжаление обаче ударът му профуча покрай страничния стълб и пропусна на почти опразнанената врата.

В 42-ата минута Марица също стигна до най-чистото си положение в мача. Тогава Сами Мехмедов прехвърли вратаря на домакините Евгени Караманов, който бе излязъл неразчетено, от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Само няколко секунди по-късно Загорец не успя да открие след прекрасно положение. Тогава Пламен Иванов бе изведен очи в очи с вратаря на "жълтите", премина покрай него и пропусна на опразнена врата от малък ъгъл да открие.

В 54-ата минута домакините все пак излязоха напред в резултата. Тогав Иван Иванов навлезе в наказателното поле на Марица, топката му бе отнета, но "жълтите" не се ориентираха добре. Така кълбото попадна на крака на Пламен Иванов, който стреля добре и откри за новозагорци - 1:0.

През следващите минути обаче нивото на игра спадна и двата тима почти не си създадоха интересни ситуации. Така се стигна до 67-ата минута, когато Марица удари своя съперник. Току-що влезлият от пейката Петър Шопов бе изведен по прекрасен начин очи в очи с вратаря на домакините. Седмицата на пловдивчани не сбърка и успя да прокара топката покрай Евгени Караманов, с което изравни и направи резултата 1:1.

Само 5 минути по-късно "пиратите" от Пловдив вече водеха в резултата. Звездата на тима Олджай Алиев пое добре отляво и стреля по прекрасен начин от границата на наказателното поле. Така той прати топката във вратата на Загорец и направи резултата 2:1.

Гостите обаче не спряха дотук. В 76-ата минута груба грешка в защита доведе до това "жълтите" да откраднат топката точно пред наказателното поле на Загорец. Футболистите на Марица разиграха необезпокоени пред вратаря на домакините и отново Алиев завърши атаката на опразенаната врата и вкара за 3:1.

До края на мача домакините се опитаха да върнат поне едно попадение, но безуспешно. 1 минута преди края дори топката бе избита от голлинията на Марица, което помогна за това "жълтите" да запазя преднината си. В 92-ата минута Мартин Маринов стреля от разстояние, но топката премина над напречната греда.

С тази своя победа Марица остава на втората позиция с 68 точки, а Загорец на третата с 65. Първи все още в групата е Черноморец, който почти сигурно ще спечели своето домакинство на Хасково, като няколко минути преди края домакините водят с 3:0. Черноморският тим ще събере 69 точки при успех днес.

ЗАГОРЕЦ 1:3 МАРИЦА
1:0 П. Иванов (54)
1:1 Шопов (67)
1:2 Алиев (72)
1:3 Алиев (76)

Стартови състави:

Загорец: 86. Евгени Караманов, 23. Добромир Димитров, 20. Александър Хардалов, 6. Ивелин Иванов, 21. Коста Янев, 73. Иван Иванов, 33. Николай Янков, 14. Хайри Мехмед, 11. Явор Иванов, 7. Пламен Иванов, 9. Милен Митев

Марица: 12. Илия Николов, 17. Величко Величков, 5. Димитър Аврамов, 18. Даниел Спасов, 21. Николай Парнаров, 8. Христо Янчев, 10. Мартин Анастасов, 13. Милен Танчев, 11. Олджай Алиев, 6. Сами Мехмедов, 27. Александър Праматаров

Снимки: Владимир Иванов