Класика за Марица (Пд) срещу Димитровград

Марица постигна класическа победа с 3:0 срещу Димитровград в домакински мач от 27 кръг в Трета лига - Югоизточна група. "Жълто-сините" изиграха силен мач и заслужено постигнаха успех, с който остават на върха в класирането. Двубоят бе доста интересен и започна двуостро, но потепенно до 15-та минута маричани овладяха линиите и така си осигуриха игрово предимство.

Олджай Алиев в началните минути излезе в изгодна позиция и стреля, но вратарят на гостите изби в корнер. Малко след това гостите изпълниха заучено свободен удар. Центрирането бе засечено добре от футболист на Димитровград и топката облиза страничната греда, излизайки в аут. В 22-та минута Димитър Юруков центрира чудесно от фланга, а Милен Танчев засече с глава, но топката профуча на педя встрани от целта. В 26-та минута Даниел Спасов центрира прекрасно от десния фланг, с Димитър Юруков се извиси с глава и откри резултата в полза на Марица. До края на полувремето "жълто-сините" на два пъти можеха да увеличат преднината си, но изпуснаха сто процентови възможности.

Първо в 34-та минута Олджай Алиев се откъсна сам срещу вратата, но ударът му срещна гредата. Малко преди края на полувремето и Милен Танчев се озова сам срещу стража на гостите, но вместо да отправи удар реши да подава и отбраната на Димитровград се справи. От своя страна гостите имаха един шанс да изравнят. Ахмед Осман отправи прехвърлящ удар в 36-та минута, но не сполучи. Играта на двата отбора не се промени през втората част и "жълто-сините" имаха предимство. В 53-та минута Илия Николов бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение в наказателното поле. И след втория гол пловдивчани продължиха атаките си и в 63-та минута Милен Танчев отново се откъсна зад защитата на гостите.

Той напредна и подаде на Димитър Юруков в наказателното поле. Юруков необезпокояван реализира трети гол за своя отбор и втори на своята сметка. До края на срещата шансове за нов гол се откриха пред Олджай Алиев, Александър Праматаров и Георги Георгиев, но те не успяха да отбележат. Най-чистото положение за гостите бе в 77-та минута, когато след грешка в отбраната топката се озова в непокрития Марио Йовов, който от десетина метра изпрати топката в аут. Димитровград завърши срещата с 10 души, след като в 89-та минута Григор Георгиев получи червен картон за нарушение срещу Теодор Фърков и последвалата интервенция от страна на състезателя на гостите.

Така възпитаниците на треньора Николай Димитров остават водачи в класирането поне до сряда, когато преследвачите Черноморец и Загорец ще изиграят отложените си мачове. Марица има в актива си 65 точки, с две повече от Черноморец и с три повече от Загорец, които са с мач по-малко. Следващата събота, 24 април, Марица гостува на Загорец в Нова Загора в дербито на 28 кръг. До края на сезона остават 7 кръга.

След мача треньора на Марица Николай Димитров изказа задоволството си от играта на своя отбор: "Изиграхме силен мач, доволен съм от всички момчета. Те изпълниха задачите си отлично. Продължаваме да играем за победа във всеки мач и се надявам в крайна сметка да сме на позицията, която заслужаваме."