Рикардо Велинов: Нужно ни е още време, за да сме напълно подготвени физически

Старши треньорът на Риал (Ковачевци) Рикардо Велинов коментира равенството на своя тим с Етър ВТ в мач от 17-ия кръг на Женското първенство. Двата тима не се победиха и завършиха при резултат 2:2.

Риал (Ковачевци) се измъкна в последните минути и изтръгна точка от Етър ВТ (видео+галерия)

"Основно отдавам слабите минути през второто полувреме на физическото ни състояние. Успяхме да вкараме физическата подготовка в граница, но ни е нужно още време.

Създадохме положения, за съжаление не реализирахме някои от тях. Имахме възможност и шанса да го направим. Но много мачове не играхме и това ни дръпна назад. Все още не можем да усетим играта по време на мача.

22 Риал Ковачевци - Етър

Базата е страхотна. Условията са ни перфектни, имаме леглова база, прекрасен терен. В това отношение сме перфектни, сега започваме и нов проект с вкараване на нови състезателки в отбора, за да търсим по-високи цели.

С няколко качествени състезателки, опитни, можем да достигнем до по-високо ниво през следващия сезон. Идва етап, в който искаме да стигнем по-високи цели и трябва трансферираме нови състезателки.

Липсата на опит ни дърпа назад. С времето и изграждането си личи как подобряваме този аспект, но си трябва опитни състезателки, които да подобрят това. Момичетата са прекрасни и се раздават. Ние създаваме и ще се опитаме да градим и да търсим по-големи цели", заяви Велинов.

Снимки: Борислав Трошев