Риал (Ковачевци) се измъкна в последните минути и изтръгна точка от Етър ВТ (видео+галерия)

Отборите на Риал (Ковачевци) и Етър ВТ не се победиха и завършиха при резултат 2:2 в мач от 17-ия кръг на женската Swiss Capital League. Домакините от Риал успяха да излязат напред в резултата чрез попадение на Велинова в 37-ата минута. През втората част обаче гол на Владимирова (50') и автогол на Савова (65') донесоха пълен обрат за гостите. Христанова все пак обаче донесе равенството за своя тим с попадение в 82-ата минута. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

22 Риал Ковачевци - Етър

Още в 3-ата минута гостите можеха да открият резултата в своя полза. Мирела Моева центрира опасно отляво, но там от съвсем близка дистанция с топката се размина Павлина Николова. Две минути по-късно Йорданова стреля за Риал с глава, но вратарката на гостите спаси.

В 12-ата минута Ива Христанов проби добре отляво и стреля добре, но вратарката на гостите Мартина Илиева изби. Две минути по-късно пък действията се развиваха на другата врата. Тогава Мирела Моева се справи със защитничка на домакините и излезе очи в очи с Ива Тодорова. От малък ъгъл обаче футболистката на Етър не успя да се разпише.

В 30-ата минута недобро изчистване с глава на защитничка на Риал доведе до това топката да стигне до Павлина Николова, която се намираше на добра позиция сама срещу вратарката на отбора от Ковачевци. Футболистката на Етър стреля от воле, но изпрати кълбото високо над напречната греда.

В 37-ата минута обаче домакините от Ковачевци успяха да излязат напред в резултата. Тогава Мазлънова пусна прекрасен пас по земя към Алисия Велинова, която се оказа сама срещу вратарката на Етър. Футболистката с номер 31 стреля по прекрасен начин по земя и прокара топката под плонжа на Мартина Илиева, за да открие за 1:0.

До края на полувремето момичетата на Етър натиснаха и опитаха да върнат попадението, но безуспешно.

Втората част обаче започне по прекрасен начин за отбора от Велико Търново. След подавен по въздух Велизара Владимирова се откъсна от защитата на Риал, пое добре и навлезе в наказателното поле, като остана сама срещу вратарката на домакините. Футболистката на "виолетовите" успя по прекрасен начин да прехвърли Ива Тодорова и изравни резултата за своя тим - 1:1.

В 62-ата минута след центриране от корнер Мазлънова стреля от воле, но ударът й премина на сантиметри от страничния стълб.

3 минути по-късно обаче Етър успя да направи обрата пълен. Тогава Мирела Моева проби по прекрасен начин отляво и центрира, като не успя да намери своя съотборничка, но за сметка на това намери защитничка на домакините, която си отбеляза автогол. Така след попадение в своята врата Даниела Савова направи резултата 1:2 за Етър.

В 70-ата минута резултатът можеше да стане 1:3, след като Павлина Николова излезе абсолютно сама срещу Ива Тодорова, но вратарката се намеси по прекрасен начин и изби изстрелът на нападателката на "виолетовите".

В 82-ата минута Риал успя да стигна до второ попадение. Преслава Йорданова бе изведена сама срещу Мартина Илиева и чукна топката встрани към своя съотборничка. Така от самата голлиния Ива Христанова довкара и изравни за 2:2.

С това равенство Етър остава на 5-ото място с актив от 29 точки. Риал също запазва своето място и остава на 10-ото място с 15 точки.

РИАЛ 2:2 ЕТЪР
1:0 Велинова (37)
1:1 Владимирова (50)
1:2 Савова (65) - авт.
2:2 Христанова (82)

Стартови състави:

Риал: 23. Ива Тодорова, 11. Петя Петрова, 4. Таня Илиева, 14. Дея Попова, 88. Гергана Бонева, 7. Преслава Йорданова, 6. Десислава Хаджиева, 13. Гизем Мазлънова, 19. Даниела Савова, 9. Ива Христанова, 31. Алисия Велинова

Етър: 1. Мартина Илиева, 14. Тодорка Тодорова, 8. Анастасия Трифонов, 19. Йоана Стефанова, 6. Цвети Василева, 10. Медред Заструг, 4. Симона Стоянова, 13. Михаела Махайлова, 17. Мирела Моева, 18. Павлина Николова, 2. Велизара Владимирова

Снимки: Борислав Трошев