Локомотив (Стара Загора) не показа милост и разгроми Етър с двуцифрен резултат (видео)

Локомотив (Стара Загора) сгази като гост с 10:0 Етър в мач от 15-ия кръг на Swiss Capital League. Двубоят премина изцяло под контрола на гостите, които не преставаха да атакуват вратата на “виолетовите”. Хеттрик на Баска (6’, 19’, 26’) и Исраел (76’, 78’, 87’) и попадения на Ууеда (1’), Яковска (28’), Петкова (60’) и Караиванова (71’) белязаха гръмката победа старозагорки. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Пирин Лейдис и Севлиево Лейдис си разделиха по едно полувреме, но не се победиха

Още в първата минута гостите от Локомотив поведоха. След изстрел от пряк свободен удар топката рикошира и попадна във вратата на домакините от Велико Търново. Автор на попадението бе Саманта Ууеда.

В 6-ата минута Мария Баска направи резултата 2:0. След центриране от корнер топката попадна у нея и тя с плътен шут прониза вратата на Мартина Илиева. В 13-ата минута Ели Яковска навлезе добре в наказателното поле и стреля, но ударът премина над напречната греда.

6 Минути по-късно отново от сходна позиция като първия гол Мария Баска успя да се разпише за 3:0. Футболистката с номер 29 застана зад топката и стреля директно от фаул, като прескочи вратарката на домакините и направи резултата класически.

В 26-ата минута отново Мария Баска бе изведена очи в очи с Мартина Илиева. Нападателката не сбърка и реализира своя хеттрик. Само минута по-късно Ели Яковска вкара и петото попадение за Локомотив. Тя проби отдясно и опита да центрира, но топката се отправи към вратата на Етър. Вратарката на домакините не се намеси по най-добрия начин и така резултатът се покачи до 5:0.

Второто полувреме започна на по-ниски обороти и интересни ситуации в първите 15 минути не се създадоха.

В 60-ата минута Петя Петков засече центриране и покачи резултата до 6:0. При гола обаче вратарката на домакините Мартина Илиев се сблъска лошо с авторката на попадението и се наложи да й бъде оказана медицинска помощ. Малко по-късно обаче футболистката на Етър се изправи и нямаше проблем да продължи.

В 71-ата минута Илиева трябваше да изкара топката за седми път от вратата си. Кристиана Караиванова пое добре в наказателното поле стреля, но ударът и стрешна страничния стълб. При добавката обаче осмицата на Локо (Стара Загора) не сбърка и отбеляза.

5 минути по-късно таблото вече показваше 8:0 за гостите. Влязлата като резерва Герли Исраел засече центиране по земя отляво и покачи. В 78-ата минута отново тя бе изведена на чиста позиция и показа добър завършващ удар, като направи резултата 9:0.

В 88-ата минута Исраел също реализира своя хеттрик. Тя пое добре на гърди, като навлезе в наказателното поле, след което отправи хубав удар и вкара за 10:0.

С тази своя победа Локомотив събира в актива си 32 точки и остава на 3-ата позиция във временното класиране. Те остават на 7 точки от втория Локомотив (Пловдив). Етър пък остава на петата позиция с 25 точки.

ЕТЪР 0:10 ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА)