Кюстендил излъга Вихрен след мач с четири греди и множество положения (видео)

Кюстендил излъга Вихрен и се наложи с 1:0 като гост над санданския тим в мач от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Мицаков, който вкара с глава в 82-ата минута. Домакините бяха определено по-дейни и създадоха по-опасните положения, като дори успяха да нацелят две греди, но въпреки това отборът се пропука в края на мача и допусна поражение. Гостите също имаха своите шансове и също нацелиха две греди. Огромна заслуга за тяхната победа пък има вратарят им Борис Груев, който осъществи прекрасни спасявания.

Още в първата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар фронтално от вратата на Борис Груев. Васил Божинов застана зад топката и по прекрасен начин стреля, като прати топката в напречната греда.

В 7-ата минута след изпълнение на корнер Руслан Иванов опита шут директно от воле, но за негово нещастие топката излезе в аут. Секунди по-късно наразбирателство в отбраната на Кюстендил предостави възможност на Пехливанов да опита късмета си, но и той бе неточен.

В следващите домакините бяха тези, които търсеха повече попадението, но до по-сериозно положение така и не се стигна. В 23-ата минута след поредната атака на отбора от Сандански Даниел Пехливанов бе оставен сам срещу вратаря, но Груев успя да избие. Само минута по-късно отново играч на Вихрен се оказа на добра стрелкова позиция отдясно, но шутът му излезе в аут.

В 42-ата минута домакините отново изпуснаха прекрасен шанс да открият резултата. След центриране отляво топката се озова у Димитър Макриев. Нападателят успя да преодолее защитник и да стреля, но вратарят на кюстендилци изби. Кълбото обаче попадна в краката на Валентин Костов, който също стреля, но високо над напречната греда.

В следващите минути до края на полувремето Кюстендил бе отборът, който опита да постави под напрежение своя противник, но до по-опасно положение така и не се стигна.

Втората част започна не толкова добре за домакинския тим. При опита си да избие една висока топка стражът на Кюстендил Борис Груев се сблъска с халфа на Вихрен Валентин Костов и отвори доста неприятна рана на главата му. Играта бе спряна за няколко минути, а Костов бе превързан и нямаше проблем да продължи.

В 62-ата минута влезлият като резерва за Кюстендил Кирил Вълов опита шут от дистанция, но прави в ръцете на Радослав Ангелски.

Секунди по-късно нещата вече се случваха пред вратата на гостите. Димитър Благов подаде към Макриев, който от близка дистанция стреля, но не особено силно и футболистите в "синьо" успяха да се справят със ситуацията. При последвалия корнер топката бе центрирана отново към Макриев на далечната греда. Нападателят успя да отправи хубав изстрел с глава, но стражът на гостите успя да се намеси с една ръка, като след това кълбото се отклони и от горната греда.

В 67-ата минута вратарят Груев изпусна топката и тя попадна право в краката на Макриев. Той обаче отново не успя да реализира, като ударът му попадна в тяло на защитник на Кюстендил.

В 72-ата минута гостите също нацелиха напречната греда. Газиев опита късмета си и с прекрасен шут от над 30 метра, но топката кацна върху рамката на вратата.

В 82-ата минута се стигна и до първото попадение в мача. След хубаво изпълнение от пряк свободен удар на Мартин Газиев вратарят на домакините успя да избие. За съжаление на Вихрен обаче топката попадна право на главата на влезлия като резерва Мицаков, който на празна врата на сбърка и вкара за 0:1.

До края на мача домакините се опитаха да натиснат своя съперник и да стигнат до равенството, но безуспешно. В заключителните минути на срещата пък Кюстендил отново нацели напречната греда. Няколко секунди преди края Пехливанов се озова очи в очи с вратаря на Кюстендил, но стражът бе непробиваем.

С тази своя победа Кюстендил събира в актива си 55 точки и се изравнява с третия в класирането Беласица, който все още не е изиграл своята среща. Вихрен остава на първата позиция с 61 точки, но рискува да бъде изместен от Марек, ако отборът от Дупница спечели своя мач срещу Чавдар (Етрополе).

ВИХРЕН 0:1 КЮСТЕНДИЛ
0:1 Мицаков (82)

Стартови състави:

Вихрен: 12. Радослав Ангелски, 17. Валентин Костов, 6. Даниел Златков, 24. Иван Макриев, 10. Руслан Иванов, 8. Димитър Макриев, 19. Александър Якимов, 11. Атанас Чепилов, 13. Васил Божинов, 15. Димитър Благоев, 33. Даниел Пехливанов

Кюстендил: 1. Борис Груев, 9. Александър Александров, 22. Андриян Бачовски, 11. Андрей Йорданов, 8. Виктор Анастасов, 44. Джейхан Зайденов, 66. Евгени Зюмбулев, 5. Боян Стойнев, 87. Евгени Гроздин, 19. Росен Йорданов, 10. Мартин Газиев