Зенит не сбърка срещу новак (видео)

Шампионът Зенит направи още една крачка към защитата на титлата си. Грандът от Санкт Петербург спечели с 2:0 домакинството си на Химки и отново има аванс от 4 точки пред основния си конкурент Спартак (Москва).  Попаденията на "Газпром Арена" отбелязаха Вячеслав Караваев и Александър Мостовой в края на всяко от полувремената.

В началото попадение на Сердар Азмун беше отменено заради нарушение. Домакините все пак поведоха точно преди почивката, когато първо топката срещна гредата, а най-бързо се ориентира Караваев и я прати във вратата на Химки.

През второто полувреме далечен удар на Денис Глушаков мина на сантиметри от целта, а Зенит успя да вкара втори гол малко преди последния съдийски сигнал благодарение на Мостовой. Той се разписа технично след добро извеждащо подаване на Вендел.

Загубата е първа за Химки след подновяването на сезона. Новакът в Премиер лигата е на 9-о място и може да е спокоен за оставането си в елита. До края на сезона остават само шест кръга, а в следващия Зенит ще има трудно гостуване на Сочи.