Светкавица (Търговище) загуби у дома от Септември 98 (Тервел)

Футболистите на Светкавица (Търговище) допуснаха да бъдат победени у дома с минималното 0:1 от Септември 98 (Тервел). На стадион „Димитър Бурков“ гостите поднесоха изненадата на 22-ия кръг на Североизточната Трета лига, надигравайки категорично домакините и в двете части на мача. Септември 98 (Тервел) все още не са изпитали горчивината от загубата в двубоите от пролетния дял на първенството. В Търговище още в началото гостите създадоха много положения пред вратата на Костадин Иванов, но пропуските на Емре Акиф, Мартин Кирилов и Дениз Кадир запазиха нулевото равенство до 30-ата минута. Веднъж дори гредата помогна на стража на Светкавица (Търговище) след центрирането в 23-ата минута на Емре Акиф.

В 31-ата минута при бърза атака отляво на Симеон Митев нахлу мощно в наказателното поле на домакините и с плътен удар превзе вратата им за 0:1. До края на полувремето гостите имаха още две чисти положения, пропуснати от нападателите им. През втората част двата отбора отново заиграха на доста високи обороти. И пред двете врати се заредиха доста критични ситуации, но все безрезултатни. Така след по-добра игра Септември 98 (Тервел) съвсем заслужено спечели поредните 3 точки на чужд терен.