Марек сдаде лидерската позиция

Марек направи грешна стъпка в битката за промоция във Втора лига, след като на своя стадион „Бончук“ завърши наравно 0:0 срещу тима на Ботев (Ихт). Мачът бе от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Срещата премина под диктовката на дупничани, които обаче така и не намериха верния път към вратата на противника. През първото полувреме Марек създаде някои ситуации чрез Димитър Владимиров и Веселин Любомиров, но липсваше точният завършващ удар. Най-доброто положение до почивката се откри пред Васил Калоянов в края на полувремето, но централният нападател с глава стреля над вратата на Николай Радев. През втората част домакините заиграха малко по-бързо, но и това не им донесе успех. В 57-ата минута Каймакански стреля с фалцов удар, но Радев спаси.

Червен картон в 85-ата минута получи Евгени Тунтев от състава на Марек за втори жълт. Макар и с 10 души дупничани опитаха да превземат вратата на Ботев, но и шансът не беше на тяхна страна в последните минути. В 93-ата минута Калоянов стреля с глава след корнер, а точно под гредата вратарят успя акробатично да отрази удара. След последвалия нов корнер отново Васил Калоянов би с глава, но този път уцели горната греда, а с това двубоят завърши без голове.

Така Марек вече е на второ място в класирането на 2 точки от Вихрен, който спечели лесно гостуването си на Левски (Чепинци).