Шумен 2007 победи у дома Лудогорец 3

Футболистите на Шумен 2007 победиха с 2:1 у дома Лудогорец 3 в отложена среща от 21-ия кръг на Трета лига – Североизток. Двубоят се игра на стадион „Панайот Волов“ в Шумен в деня за размисъл преди парламентарните избори и без публика. Още в началото момчетата на треньора Александър Димов понатиснаха гостите в тяхното игрално поле. Недобрият и все още невъзстановен напълно от зимните дъждове и снегове терен стана причина двата отбора да не могат да покажат футболно майсторство. Въпреки това обаче шуменци по-често обсаждаха вратата на гостите, пазена от Дамян Христов.

В 38-ата минута бърза атака на домакините завърши с подаване към Алекс Наков. Младата надежда на шуменци финтира защитник на гостите в наказателното им поле и с левия крак шутира неспасяемо в мрежата на Лудогорец 3. След гола шуменци имаха още две чисти положения, пропуснати от капитана Юлиян Загоров. Гостите от Разград също имаха едно чисто положение, но умела намеса на вратаря Иван Иванов не позволи топката да навести мрежата зад вратата. В началото на втората част лудогорци взеха инициативата и по-често започнаха да атакуват вратата на шуменци. В 52-ата минута бърза атака на гостите завърши с подаване към капитана им Станислав Вълчев, който също от линията на наказателното поле с левия си крак заби топката неспасяемо във вратата на Иван Иванов. Изравнителният гол вдигна на щурм футболистите на Шумен 2007, които с играта си прибраха гостите в тяхното игрално поле.

В 70-ата минута бърза контраатака на шуменци завърши с игра с ръка на защитник в наказателното поле на лудогорци, но реферът на мача Иван Руменов от Варна даде знак играта да продължи. Няколко минути след това задна ножица на Христо Станчев в наказателното поле на гостите завърши отново игра с ръка на защитник, но този път вече реферът беше безапелационен – дузпа. С изпълнението му се нагърби капитанът Юлиян Загоров, който покачи на 2:1. До края на двубоя гостите се опитаха поне да изравнят резултата, но това не им се отдаде след много добрата игра на защитниците и вратаря на шуменци.