Шумен 2007 спечели гостуването на Тополи 2010

Футболистите на Шумен 2007 спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Тополи 2010. Двубоят бе от ХХ-ия кръг от шампионата в Североизточната Трета лига. Гостите са в първата половина на класирането и всяка спечелена точка извън Шумен е добре дошло са тях. Целта в Тополи беше пълен успех и момчетата на треньора Александър Димов го постигнаха по категоричен начин.

Дунав (Русе) спечели зоналния финал за Купата на АФЛ

Голът за успеха падна в 26-ата минута от пряк свободен удар, изпълнен от Мартин Иванов. До края на първата част шуменци имаха още две-три изгодни за гол ситуации, но нападателите им пропуснаха.

През второто полувреме мачът се доиграваше. Шумен и в тази част на двубоя често атакуваше вратата на Пламен Роев, но младите нападатели на отбора често грешаха в завършващата фаза.

Все пак победата, дори и минимална, е съвсем заслужена с оглед на показаното на футболния терен.

В следващия ХХI-ви кръг Тополи 2010 гостува на Интер (Добрич), докато Шумен 2007 приема у дома Лудогорец 3.