Волунтари на Антони Иванов остана близо до опасната зона (видео)

В мач от 29-ия кръг на румънското първенство Чиндия (Търговище) победи с 1:0 гостуващия Волунтари и се изкачи на 7-о място в класирането. Единствения гол отбеляза Марко Дулка в 75-ата минута. Антони Иванов не игра за гостите, защото изтърпява наказание заради червен картон.

Волунтари беше спечелил предишните си два мача, но след загубата в Търговище остана на 12-а позиция и не успя да се отдалечи от отборите в дъното на таблицата. Там е и намиращият се в жестока криза Динамо (Букурещ). "Червените кучета" загубиха с 0:1 от шампиона ЧФР Клуж след късен гол на Билал Омрани. Още преди почивката Динамо остана с двама човека по-малко, след като червени картони получиха Паул Антон и Флорин Бежан.

ЧФР се доближи на точка от водача ФКСБ и в същото време дръпна с цели шест преди третия Университатя (Крайова). на четвърто място е Сепси на Радослав Димитров, а Академика (Клинчени), където играят четирима българи, е на шесто място.

Снимка: prosport.ro