Антони Иванов и Волунтари с първа победа за годината (видео)

Бивш румънски национал подсили тима на Антони Иванов

След дълга серия от лоши резултати, Волунтари най-после записа победа. Тимът на Антони Иванов се наложи с 1:0 при гостуването си на Виторул (Констанца) и се изкачи на 14-о място в класирането.

Иванов, който е преотстъпен във Волунтари от Университатя (Крайова), изигра пълни 90 минути. Единствения гол в двубоя вкара испанецът Хефте Бентанкор в 5-ата минута. Той наказа грешка в защитата на домакините, открадна топката и я прати във вратата, пазена от Каталин Къбуз.
Последва натиск на Виторул и няколко пропуска на нападателите в синьо. След почивката Волунтари действаше стабилно в защита и за първи път от 13 мача не допусна гол. Така отборът взе изключително ценни три точки и се изкачи с една позиция в подреждането, изпреварвайки Херманщад.

Начело в Румъния остана ФКСБ с 48 точки. "Стелистите" загубиха от Академика (Клинчени), но ЧФР Клуж не се възползва и днес отстъпи с 1:2 на Ботошани.