Дания прегази и Австрия (видео)

Отборът на Дания постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Австрия и така продължи перфектното си представяне в световните квалификации в група F на зона "Европа".

И четирите попадения в мача паднаха в неговото второ полувреме. В 58-ата минута резервата Андреас Сков Олсен откри резултата, засичайки пас на Томас Дилейни. Само пет минути по-късно Йоаким Меле удвои аванса на "Червения динамит" с мощен шут. В 67-ата Пиер-Емил Хьойберг се разписа на празна врата, а в 73-ата Сков Олсен оформи крайното 4:0 в полза на гостите с втория си гол за вечерта.

Дания запази лидерската си позиция в групата с максималния актив от 9 точки и внушителната голова разлика от 14:0. Австрия пък се свлече на четвъртото място с 4 спечелени пункта.