Спортист (Генерал Тошево) победи Черноломец (Попово) в края

Футболистите на Спортист 2011 (Генерал Тошево) постигнаха четвъртата си победа от началото на шампионата в Североизточната Трета лига. В мач от ХХI-вия кръг на собствен терен момчета на Димчо Филев победиха гостите от Черноломец (Попово) с 2:1.

Още в 10-та мин. Росен Николов преодоля защитата на гостите и заби топката в мрежата на Радосвет Христов за 1:0. До края на първата част домакините имаха няколко изгодни за гол положения – пропуснати от нападателите им. Гол обаче падна в тяхната врата. В 35-та мин. гостите изравниха след успешна контраатака. През второто полувреме играта предимно се водеше в центъра, като двата отбора търсеха изгодни за гол ситуации.

В тази част на двубоя двата тима вложиха всичко от себе си за да променят резултата в тяхна полза. Все пак в 87-та мин. Диян Иванов донесе радостта на домакините на футболния терен. След като беше изведен в наказателното поле на гостите Иванов не пропусна за 2:1.

В следващия ХХII-ри кръг Спортист 2011 (Генерал Тошево) гостува на Тополи 2010 (Тополи), докато Черноломец (Попово) приема у дома лидера в групата Спартак 1918 (Варна).

"В края на мача щастието днес ни се усмихна. Победата ще подейства добре на момчетата ни и ще ни даде нови сили в следващите мачове. През пролетта това е първата ни победа и то срещу доста силен съперник", коментира Димчо Филев.