Локо (Мездра) излъга Левски (Левски)

Локомотив (Мездра) измъкна 1:0 в град Левски 2007 срещу едноимнния тим в мач 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана много здрав двубой, в който имаше всичко – интрига до последно, напрежение, нерви, картони, голови ситуации, пропусната дузпа и сериозни травми. В 15-ата минута капитанът на „железничарите“ Браиан Стоянов реализира от воле единственото попадение в срещата.

Иначе домакините владееха иницитивата през цялото време. Опасен удар на Виктор Иванов премина на сантиметри покрай вратата на Кристиян Дяков. Благовест Ленков пропиля две отлични възможности през първата част. Той не успя още веднъж и след почивката. Кулминацията на пропуските му беше в 60-ата минута, когато Дяков му хвана дузпа. Секунди по-късно рефера вдигна засада, записаният като резерва Евгени Систов реагира бурно и съдията го отстрани с червен картон.

Кристиян Иванов също се размина с гола. Пред левскарската врата шансове имаха Валдемар Стоянов и Лионел Матадос. Секунди преди края Теодор Михайлов излезе сам срещу Дяков, но удара му беше слаб. Локомотивците Цветко Иванов и Светослав Валериев пък получиха сериозни контузии.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 14. Габриел Ганчев, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов (капитан), 8. Виктор Иванов, 20. Цветомир Димитров, 7. Благовест Ленков, 9. Кристиян Иванов, 22. Венцислав Миленов, 2. Траян Димитров.
Треньор – Дочко Дочев

Локомотив: 31. Кристиян Дяков, 8. Гроздан Иванов, 94. Цветко Иванов, 77. Васислав Димитров, 23. Генади Петров, 6. Митко Милчев, 19. Светослав Валериев, 88. Милен Василев, 10. Браиан Стоянов (капитан), 7. Валдемар Стоянов, 11. Лионел Матадос.