Дунав (Русе) спечели зоналния финал за Купата на АФЛ

Футболистите на Дунав (Русе) спечелиха с 2:0 срещу Черноморец (Балчик) в зоналния финал за Купата на аматьорската футболна лига. Двубоят се игра на стадион „Димитър Бурков“ в Търговище при дъждовно и студено време.

Доростол (Силистра) с нова поредна победа в Нови пазар

Въпреки това обаче двата отбора изиграха един достоен финал с много интересни ситуации и пред двете врати. Русенци взеха инициативата след първоначалния натиск на Черноморец (Балчик). В 37-ата минута Атанас Стамболов беше съборен в наказателното поле на балчиклии, за което нарушение реферът Красен Георгиев от Варна посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Преслав Петков, който не сбърка и откри за 1:0.

В началото на втората част дузпа беше отсъдена и за отбора на Черноморец. Румен Николов обаче пропусна, като нацели напречната греда. Двубоят продължи равностойно, като нападателите и на двата отбора имаха изгодни за гол положения и пред двете врати. Все пак Дунав имаше лек игрови превес, който беше материализиран с нов гол в 80-ата минута. Бърза контраатака, подета от Атанас Стамболов, завърши с подаване към Преслав Петков, който от близо удвои преднината на русенци – 2:0.

До края мачът се доигра и съвсем закономерно Дунав спечели с 2:0 зоналния финал за Североизточна България за Купата на аматьорската футболна лига.