Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Фенербахче спря Бешикташ и гарантира зрелищен финал на сезона (видео)

Трите гранда в Турция са в свирепа надпревара за титлата. Снощи Фенербахче измъкна равенство 1:1 на стадиона на Бешиташ в голямото дерби на 31-ия кръг и спаси интригата. При победа на "черните орли", те щяха да се откъснат с 5 точки преди втория Галатасарай и 8 пред "фенерите". Освен това, Бешикташ е и с мач по-малко.

Домакините бяха в серия от 9 победи във всички турнири, докато Фенербахче се представя доста колебливо от началото на годината. В предишния кръг "канарчетата" се провалиха на собствен терен срещу Генчлербирлиги и сега искаха да отговорят на критиките.

Венсан Абубакар пропусна първото положение пред вратата на "фенерите", които рядко атакуваха до почивката. Малко след началото на второто полувреме Домагой Вида засече центриране от фаул на Рашид Гезал и Бешикташ поведе. Домакините направиха няколко много добри контри в следващите минути, но не успяха да вкарат втори гол.

Малко преди края на редовното време Джанер Еркин намери резервата Озан Туфан и той с бомбен шут вкара за 1:1. Така Фенербахче не позволи на Бешикташ да се откъсне, но черните орли" остават големият фаворит за титлата.