Фенербахче се размина с върха след драматична загуба от Бешикташ (видео)

Фенербахче следи ситуацията с Йозил

Отборът на Фенербахче се размина с върха в класирането в турската Суперлига, след като допусна загуба от Бешикташ с 3:4 в двубой от 10-ия кръг. Така едноличен лидер остана тимът на Аланияспор, който надви с 1:0 Коняспор и събра актив от 23 точки. "Фенерите" вървят трети с 20, колкото има и втория Галатасарай. Въпреки успеха тази вечер, Бешикташ върви четвърти с актив от 16 т.

Двубоят срещу Фенербахче започна отлично за Бешикташ, който поведе с 2:0 до 20-ата минута след попадения на Венсан Абубакар в 4-ата и 20-ата минута. Сенегалецът Папис Сисе върна интригата в 34-ата минута, като резултатът се запази до почивката. Второто полувреме беше доста равностойно, като двата тима си размениха по две попадения.

Първо Неджип Юсал отново изведе "орлите" напред, но с гол на Йозан Туфан Фенербаче отново се върна в мача. Последните минути бяха много драматични. Фабрис Нсакала даде отново аванс от два гола за гостите в 88-ата минута, но Туфан намали от дузпа дълбоко в добавеното време. За повече обаче "фенерите" нямаха време и така записаха загуба, която ги остави в подножието на върха.