Фенербахче посече Бешикташ в дербито

Фенербахче спечели с категоричното 3:1 дербито с Бешикташ от 16-ия кръг на турската Сюпер лига. Фенерите прибавиха ценни три точки и изпревариха големия си съперник във временното класиране.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на защитник на съперника в наказателното поле и Макс Крузе откри от бялата точка в 23-ата минута.

В 32-ата минута Озан Туфан удвои преднината на Фенербахче със страхотен шут извън наказателното поле за 2:0.

В добавеното време на първата част Бешикташ върна интригата. Атиба Хътчинсът се разписа след центриране от фаул, засичайки топката във вратата.

В 58-ата минута обаче Фенербахче стигна до трети гол. Маурисио Исла бе изведен в наказателното поле, пусна успоредно на голлинията и Ведат Мурики отблизо засече за 3:1.

Така Фенербахче излезе на 3-ото място в класирането с 28 точки. Бешикташ пък вече е 4-и с 27 точки. Водач е Сиваспор с 34 точки.