Вихър смаза Трявна

Вихър разгроми с 9:1 Трявна в мач от 21-ия кръг на Северозападната Трета лига. Наказателната акция на домакините започна около четвърт час след началния съдийски сигнал. Тогава Иван Иванов се възползва от асистенцията на Ивайло Иванов и откри резултата. В 19-ата минута Станислав Иванов завърши самостоятелна акция с попадение – 2:0. После дойдоха минутите на Ивайло Иванов. Той откри головата си сметка в 25-ата минута след пас на Станислав Иванов. В 36-ата вратарят на гостите опита да подаде на съотборник, но изпрати топката в краката на славяновския нападател и той покачи на 4:0.

Малко след почивката Ивайло Иванов оформи своя хеттрик с шут от воле след центриране на Милен Тодоров. В 65-ата минута голмайсторът на Вихър беше спрян с нарушение от Хюсеин Вейсов.

Последва червен картон за футболиста на Травна, а Йоан Петков изпълни перфектно фаул за 6:0. Скоро влезлият като резерва Анатоли Петров шутира неспасяемо от 25 метра – 7:0. Тревненци достигнаха до почетно попадение в 72-ата минута, когато Мартин Ширтев наказа грешка на противниковата отбрана.

Веднага обаче Иван Иванов с глава заби осми гол след центриране на Константин Генков. Той също се разписа, реализирайки дузпа в 83-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Йоан Петков.

Така преди утрешните двубои от кръга, Вихър излезе на второ място в класирането, а Трявна се окопа на последното.