Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Ростов загуби от новак, отмениха гол на Соу (видео)

Ростов продължава без победа от началото на годината. Днес тимът на Валерий Карпин загуби с 0:1 от новака Химки и заема шесто място в Премиер лигата. Единствения гол отбеляза Резиуан Мирзов в 49-ата минута от дузпа. В средата на второто полувреме попадение на бившата звезда на ЦСКА-София Али Соу беше отменено заради засада

Карпин остави на пейката Дмитрий Полоз, а в предни позиции на Али Соу помагаха Роман Тугарев и Понтус Алмквист. До почивката двата отбора играха подчертано офанзивно, но никой не успя да отбележи гол. Най-добрата възможност за гостите пропиля Георгий Махатадзе, а Соу се отчете с един удар над вратата.
Химки заложи на по-продължително притежание на топката и многоходови атаки. При една от тях Мирзов пусна хубав извеждащ пас към Мохамед Конате, но той настъпи топката. Ветеранът Денис Глушаков също беше активен за домакините, които демонстрират отлична форма от началото на пролетния дял.

В 48-ата минута Тугарев повали в наказателното поле Мирзов и реферът Сергей Лапочкин отсъди дузпа за Химки. Потърпевшият прати Сергей Песяков в обратния ъгъл и откри резултата с петото си попадение през сезона.
Карпин потърси промяна в развоя на мача с включването на Хорен Байрамян и Армин Гигович. Двете резерви веднага опитаха по един далечен изстрел, но не притесниха сериозно Иля Лантратов. В 71-ата минута Соу наказа грешка на Егор Данилкин, но след манесата на ВАР голът на гамбиеца бе отменен заради засада.

Домакините останаха с човек по-малко в последните секунди, когато резервата Александър Трошекчин извърши грубо нарушение срещу Матиас Норман и получи червен картон. Въпреки това, Химки удържа победата и се изкачи на девето място в подреждането.