Фантастичен Али Соу шокира Зенит с два гола (видео)

Бившият вече нападател на ЦСКА-София Али Соу направи фантастичен дебют в руската Премиер Лига. 26-годишният гамбийски футболист отбеляза и двата гола за новия си отбор Ростов, който изненада като гост лидера в класирането на руската Висша лига Зенит и се пребори за равенство 2:2 в Санкт Петербург. Мачът бе от 20-ия кръг на руския шампионат, а гостите играха с човек по-малко повече от половин час, след като червен картон получи Максим Осипенко в 56-ата минута.

Соу стана автор на първия гол в мача - минута преди края на първата част. След почивката домакините съумяха да обърнат резултата в своя полза, след като останаха с 11:10 души на терена. Николай Поярков си отбеяза автогол и това помогна на Зенит да изравни в 73-ата минута, а само 5 минути по-късно Далер Кузяев направи резултата 2:1. В 89-ата минута обаче Соу вкара втори гол в двубоя и спаси тима си от поражение.

Това бе втори мач за Али Соу с фланелката на Ростов, но първи в първенството. Наскоро той дебютира за тима си за Купата на Русия.
Трябва да се отбележи, че и двата гола на Соу бяха крайно любопитни. При първия кълбото се удари в тялото му след рикошет и това изненада стража на питерци Михаил Кержаков, който изпусна топката и тя се търкулна във вратата. При попадението за 2:2 пък гамбиецът се оказа на точното място в правилния момент и успя да отклони топката в мрежата, не и без сериозна доза късмет, след изстрел на свой съотборник.
Така Ростов заема пето място в класирането с 33 точки, а Зенит продължава да е първи с 42, като серията на питерци от три поредни победи в шампионата бе прекъсната. Втори е ЦСКА (Москва) с 37 точки, а трети и четвърти са съответно Спартак (Москва) с 35 и Сочи с 33.

Снимка: "Спорт Експрес"