Химки продължава с възхода си от края на есента (видео)

Химки победи с 2:1 гостуващия Уфа в първия си мач сле зимната пауза в руското първенство. Мохамед Конате и Денис Глуашков отбелязаха попаденията за домакините, а за Уфа се разписа Владислав Камилов в добавеното време.

Химки завърши есенния дял със серия от шест срещи без загуба. Отборът направи добра подготовка и по всичко личи, че ще продължи със стабилното си представяне и няма да е сред замесените в битката за оцеляване.
И до почивката Химки беше по-дейният отбор, но удар на Глушаков от фаул премина встрани от целта, а Конате пропусна да открие резултата с глава. Нападателят на домакините се реваншира в 49-ата минута, когато се възползва от хубаво подаване на Иля Кухарчук и прати топката в мрежата.

Четвърт час по-късно Владислав Камилов не се намеси добре след центриране на Мирзов и изби топката на крака на Глушаков. Последва силен изстрел на бившия национал и втори гол за "червено-черните".
В 74-ата минута Кухарчук удари Джемал Табидзе с лакът, което означаваше червен картон за халфа на домакините. Уфа успя да върне едно попадение, но чак в последните секунди, когато Камилов беше точен с глава.

В класирането Химки е на 10-о място с 28 точки, а Уфа остана на предпоследната 15-а позиция с актив от 13 точки, колкото има и Тамбов.