Панатинайкос разби Макаби и се върна на победния път

Панатинайкос се наложи с 81:63 (25:9, 18:21, 15:25, 23:8) над Макаби Тел Авив като домакин в мач от 29-я кръг на Евролигата.

Гръцкият гранд заема 15-о място в класирането с 10 победи и 17 загуби, а Макаби е 14-а позиция с баланс 11-16.

Срещата в Атина започна ударно за домакините, които след първата четвърт вече имаха солиден аванс от 16 точки (25:9). Последва събуждане от страна на гостите, които успяха да стопят пасива си до 13 точки (30:43). След 30 минути игра обаче интригата на паркета се върна, като в последната четвърт двата отбора влязоха при преднина само от 3 точки (58:55) в полза на „детелините”. В крайна сметка в заключителната част играчите на ПАО успяха да върнат добрия си ритъм и да се върнат на победния път.

Йоаннис Папапетру беше най-резултатен за Панатинайкос с 20 точки, 15 вкара Арън Уайт, а по 12 нанизаха Марио Хезоня и Костас Митоглу.

За Макаби Скоти Уилбъкин се разписа с 14 точки, а по 9 добавиха Тайлър Дорси и Джон ДиБартоломю.

Снимка: euroleague.net