Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

ЦСКА Москва се издъни у дома (видео)

ЦСКА Москва загуби със 76:84 (10:30, 24:17, 21:23, 21:14) от Олимпия Милано у дома в мач от 29-я кръг на Евролигата.

Руският гранд заема трета позиция с баланс 18-10, а Армани е на второ място с 19 победи и 10 загуби в сметката си.

Срещата започна ударно за гостите от Милано, които си осигуриха преднина от 20 точки (30:10) само след 10 минути игра. До почивката домакините намалиха изоставането си до 10 точки (37:47). В третата част нещата на игрището изглеждаха равностойни, но въпреки това италианският тим добави още 2 точки аванс и преди решителната четвърт излезе на паркета с 12 точки повече от своя съперник (70:55). В заключителните минути ЦСКА се събуди, но добрата игра в края беше недостатъчна за пълен обрат.

Кевин Пънтър вкара 32 точки за Олимпия Милано, Шавон Шийлдс наниза 14, а 12 добави Зак ЛъДей.

За ЦСКА Майк Джеймс завърши с 21 точки, а Торнике Шенгелия записа дабъл – дабъл – 20 точки и 10 борби.

Снимка: euroleague.net