Славия с чиста победа над ДКС (Варна)

Волейболистките на Славия отново се завърнаха на победния път, след като се наложиха като домакини ДКС (Варна) с 3:0 (25:12, 25:17, 27:25) в мач от 10-ия кръг на женската "Демакс" Лига, игран в столичната зала "Панойот Пондалов".

С това "белите" взеха реванш от варненки след загубата им при гостуването миналата седмица. Така те записаха 4-а победа, като с 5 загуби и 13 точки заемат 4-о място във временното класиране. Тимът на ДКС пък допусна 5-а загуба, като с 4 победи и 11 точки се намира на 6-а позиция в таблицата.

В първите два гейма Славия вземаше голяма разлика и я поддържаха докрай, като ги спечелиха с разлика - 25:12 и 25:17. Много добра игра показа Никол Данкинова, която освен с ефективност в атака, направи и две дълги серии от начален удар, включително и 4 аса, с което допринесе за предимството на тима си. Опитната Ася Динова пък за пореден път демонстрира класа, като бе неспасяема в нападение.

В третата част Славия отново дръпна с 19:14, но прибързано помисли, че е дошъл края на мача. Варненки успяха да стопят пасива си и да изравнят резултата. В решителните моменти, обаче, след 24:24 домакините показаха характер и не допуснаха изненади, като затвориха мача след 27:25 и 3:0.