Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

ЦСКА изненада Берое в женското първенство

Волейболистките на ЦСКА изненадаха неприятно Берое (Стара Загора), като победиха при гостуването си с 3:0 (25:21, 25:23, 27:25) в мач от 10-ия кръг на женската "Демакс" лига, игран в зала "Иван Вазов".

С това армейките записаха 6-а победа, като с 3 загуби и 19 точки се изкачиха на 2-о място във временното класиране. От друга страна Берое отстъпи и вече е на 3-а позиция също със 6 победи, 3 загуби и 19 точки, но с по-лошо геймово съотношение от ЦСКА.

Гостенките от ЦСКА стартираха отлично и в първата част поведоха с 13:7 и 18:10. Разликата бе непреодолима и те спечелиха без проблеми след 25:21. Това още повече ги мотивира, като във втория гейм отново бяха водещите на полето. В средата на частта домакините от Берое започнаха да напипват донакъде верния път, но това им стигна само да дишат във врата на съперника, а ЦСКА поведе с 2:0 след 25:23. Домакините демонстрираха възможности едва в третия гейм, който бе най-оспорван и имаше интрига. Армейките поведоха с 24:21, но старозагорки успяха да изравнят при 24:24. В най-важните моменти, обаче, от ЦСКА запазиха самообладание и стопираха всички опити за обрат на Берое, като затвориха мача след 27:25 и 3:0.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ЦСКА 0:3 (21:25, 23:25, 25:27)
БЕРОЕ: Лора Славчева, Йоана Николова, Мая Ангелова, Стелияна Чакърова, Мария-Габриела Миличевич, Виолина Николова - Станислава Хубенова-либеро (Мария Димитрова, Борислава Личева)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
ЦСКА: Ивана Ефремова, Виктория Димитрова, Дария Иванова, Александра Съйкова, Моника Тодорова, Александра Костадинова - Ивайла Евлогиева-либеро (Благовеста,Миланова, Саша Илчева, Никол Нягин, Александра Пейчева)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.