Марица с експресна победа над Локомотив в София

Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) победи Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) като гост в отложена среща от 3-ия кръг на женската "Демакс" Лига. Двубоят се игра в зала "Локомотив" в София. За маричанки това беше първи мач от 20 януари в първенството.

В първия гейм домакините поведоха с 2:0, но постепенно маричанки направиха много сериозна разлика и поведоха с осем точки още при 11:3. Стигна се до 18:10, а момичетата на Лазар Лазаров затвориха първата част с 25:14. В началото на втория гейм маричанки поведоха с 6:2. "Жълто-сините" направиха серия и се стигна до 14:6. Геймът приключи след 25:10. Третата част започна отново със сериозна преднината за шампионки – 7:3. Стигна се до 17:6, а мачът завърши след 25:12.

Това беше 101-а поредна победа за Марица в НВЛ. Тимът не е побеждаван от повече от 5 години в първенството. Марица е на 4-ото място във временното класиране с 4 победи от 4 мача. Локомотив е 6-и с 10 точки след 4 победи и 6 загуби.

Следващият мач на Марица е срещу Славия на 16 февруари (вторник) от 15,00 часа в зала "Сила". Срещата е отложена от 7-ия кръг.