Лион слезе от върха след домакински провал

Неочаквана домакинска издънка свали Лион от върха в класирането на Лига 1. "Хлапетата" отстъпиха с 1:2 на Монпелие и се смъкнаха на третото място в подреждането, като са на две точки зад Пари Сен Жермен и Лил.

Лион беше в серия от четири шампионатни победи, но се изправи срещу съперник, от който загуби и в началото на сезона. Монпелие стигна до успеха с попадения на Тежи Савание и Ели Вахи, а за домакините се разписа Лукас Пакета.
Савание даде аванс на Монпелие в средата на първото полувреме, когато засече с глава добро центриране на Анди Делор. Малко по-късно защитникът на Лион Марсело се контузи и вместо него в игра се появи Джамеледин Бенламри.

Няколко добри намеси на Йонас Омлин попречиха на Лион да изравни, но в добавеното време на първата част бившият халф на Милан Пакета се оказа на точното място и вкара за 1:1.
След почивката домакините продължиха да пропускат положения и бяха наказани. В 65-ата минута удар отблизо на Вахи и риокшет в защитник позволиха на Монпелие да вкара втори гол, който се оказа победен.

След седмица Лион ще гостува на Брест и тимът на Руди Гарсия ще търси задължителен успех. Монпелие пък ще е домакин на Рен.