Лион премина като тайфун през Аячо за Купата на Франция (видео)

Лион постигна разгромна победа над Аячо в срещата между двата тима от 1/32-финалите за Купата на Франция. "Хлапетата" не показаха никаква милост над своя съперник и го победиха с 5:1, за да си осигурят преминаване в следващата фаза.

Мемфис Депай даде тон на головото шоу в 10-ата минта, а Ислам Слимани удвои в 22-ата. Максуел Корне направи резултата класически в 24-ата минута, а четвъртият гол реализира Раян Чекри в 38-ата минута. Голът за 5:0 пък падна през втората част от дузпа, реализирана от Усем Ауар в 78-ата минута.

Почетното попадение за Аячо също бе след дузпа в самия край на мача, а точен бе Нури.

В другите срещи от тази фаза през деня Валансиен отстрани Реймс след зрелищно 4:3, а Лориен също намери място в следващата фаза, побеждавайки с 2:1 Париж ФК.