Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Рен се отдалечава от лидерите след нова грешка (видео)

Рен загуби у дома от Сент Етиен с 0:2 в двубой от 25-ия кръг на Лига 1. Така отборът остава на 5-то място с актив от 38 точки, но вече има илюзорни шансове да повтори участието си в Шампионската лига. Тимът на Жулиен Стефан записа четвърти пореден мач в първенството без победа.

В 27-ата минута Денис Буанга даде аванс на Сент Етиен. Арно Нордин подпечата успеха за своя тим в 71-ата минута, след като покачи на 2:0. Така Сент Етиен се изкачи на 15-та позиция с 29 точки.

Новият треньор на Нант Антоан Комбуаре поведе футболистите си към успех с 3:1 при визитата на Анже. Така бе прекъсната "черната серия" от 16 срещи без успех. Още до 7-ата минута Нант имаше аванс от два гола, след като Симон и Луза се разписаха. Анже върна един гол още до почивката чрез Тома, но Бамба малко преди края на двубоя оформи крайното 3:1.
И четирите двубоя, които се играха от 16 часа, завършиха с победа на гостите. Страсбург спечели с 2:1 срещу Метц и се отдалечи от зоната на изпадащите. В битка на дъното пък Ним победи последния Дижон с 2:0.