Реал М започна защитата на Купата с успех в рекордния мач на Пабло Ласо

Реал Мадрид започна защитата си на Купата на Краля с убедителен успех в своята зала "УиЗинк Сентър". "Белия балет" срази отбора на Валенсия с 85:74 (29:17, 20:17, 14:21, 22:19) на 1/4-финалите на тазгодишното издание на турнира и си гарантира двубой с Тенерифе за място на финала. Момчетата на Пабло Ласо наложиха тотален контрол в мача още от първата четвърт и заслужено се поздравиха с победата.

Самият Ласо пък се превърна в треньора с най-много мачове в цялата история на баскетболния отбор на Реал Мадрид. 53-годишният специалист записа двубой №735 начело на "белите" и по този начин измести от върха легендарния бивш наставник на мадридчани Лоло Сайнц, който вече е втори в класацията със 734 мача. Освен него, повод за радости има и другата легенда на мадридчани - Фелипе Рейес, който вече е играчът с най-много изиграни минути в историята на Купата на Краля - 978, изпреварвайки досегашния лидер Хуан Карлос Наваро.

Otro hito para Reyes: ¡Jugador con más minutos en Copa!

Иначе, Реал поведе с цели 12 точки още след първите 10 минути за 29:17, а на полувремето домакините вече имаха аванс от 15 при 49:34. Валенсия показа характер в средата на третата част и намали дефицита си от 21 на 6 точки след страхотна серия от 0:15, но в последната четвърт Реал не допусна повече колебания и успешно продупчи билета си за 1/2-финалите.

Габриел Дек и Трей Томпкинс бяха с основна роля за победата на "лос бланкос". Двамата отбелязаха по 23 точки, за да помогнат за успеха на своя тим. Ветеранът Джейси Керъл пък наниза 10 точки за 15 минути. За Валенсия Сам Ван Росом отбеляза 16 точки, Никола Калинич завърши с 14 точки, Клемен Препелич добави 13, а Мартин Хермансон допълни с 10 точки.

Тенерифе елиминира Бургос от Купата на Краля, чака Реал М или Валенсия

Утре ще се изиграят и останалите две четвъртфинални срещи - Барселона се изправя срещу Уникаха, а Баскония излиза срещу Ховентут.