Волфсбург с пета поредна победа

Волфсбург записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:0 гостуването си на Аугсбург. Вегхорст откри резултата в 38-ата минута, а Баку се разписа в 59-ата. След този успех "вълците" вече са трети в класирането, но изостават на 10 точки от лидера Байерн.

За Хайко Херлих това бе първи сблъсък с Волфсбург, откакто пое тима миналия март. Той пропусна предишните два мача поради карантира и заболяване. Присъствието на треньора обаче не помогна на отбора му, който бе надигран.

Двубоят се превърна в тактическа битка с малко положения, но гостите бяха търпеливи и се възползваха от шансовете си. След отлична контраатака Вут Вегхорст бе изведен от Герхард и прехвърли вратаря за 0:1. Нидерландецът отбеляза 14-ия си гол от началото на сезона.
След почивката ситуацията не се промени, а удар на Баку се отклони неспасяемо към вратата и Волфсбург поведе с два гола. Аугсбург се опита да реагира, но защитата на съперника се справяше отлично.