РБ Лайпциг върви убедително напред, Волфсбург елиминира Шалке 04 за Купата на Германия (видео)

РБ Лайпциг направи нова важна крачка в турнира за Купата на Германия. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман записаха убедителна победа с 4:0 над Бохум в сблъсъка между двата тима от 1/8-финалите и така продължават напред в турнира.

Домакините на "Ред Бул Арена" вкараха по два гола в двете полувремена. През първата част се разписаха Амаду Хайдара в 11-ата и Марсел Забитцер в 45-ата минута. През втората част пък на два пъти точен бе Юсуф Поулсен в 66-ата и 75-ата минута, за да оформи крайното 4:0.

В друг мач от турнира Волфсбург се справи с Шалке 04, побеждавайки го с минималното 1:0. "Вълците" стигнаха до успеха с гол на Ваут Вегхорст. В 40-ата минута домакините получиха дузпа, Вегхорст изпълни наказателния удар, но вратарят Ралф Ферман спаси, нападателят на Волфсбург обаче реагира бързо и успя да вкара при добавката.

Така РБ Лайпциг и Волфсбург се присъединиха към Рот Вайс (Есен), Борусия (Дортмунд), Вердер (Бремен) и Холщайн (Кийл) на 1/4-финалите в турнира.