Трета поредна победа и трето място за Волфсбург (видео)

Отборът на Волфсбург постигна трета поредна победа в германското първенство, като и в трите си последни срещи "вълците" нямат допуснат във вратата си гол. В мач от 19-ия кръг на Бундеслигата тази вечер Волфсбург надигра като домакин Фрайбург с 3:0.

Първите две попадения бяха реализирани през първото полувреме. В 22-ата минута Джон Антъни Брукс изпрати топката във вратата на гостите след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на Фрайбург. В 39-ата минута Ваут Вегхорст бе точен за 2:0 с техничен шут от близко разстояние. Пет минути преди края Яник Герхарт направи победата на домакините още по-убедителна след неориентирана игра на гостите в защита.

Волфсбург вече е трети в класирането с 35 точки, докато Фрайбург заема девета позиция с 27 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 45 точки, следван от РБ Лайпциг с 38.