ЦСКА-София прекърши Локо, 13 минути трябваха на Кайседо за първи гол (видео+галерия)

ЦСКА-София завърши с победа зимните си контроли след успех с 3:1 над Локомотив (София). Проверката се игра на стадион "Българска армия" и бе последна за двата тима преди началото на пролетния полусезон.

Червените дръпнаха с два гола на Адалберто Пеняранда (8 д.) и Тиаго Родригес (65). Столичните железничари намалиха чрез Георги Бабалиев (84), но само минута по-късно най-новото попълнение на домакините - Джорди Кайседо, ознаменува дебюта си с гол.

91 ЦСКА-София - Локомотив (София)
Наставникът на червените Бруно Акрапович заложи на няколко изненади в стартовия състав. Сред 11-те не попаднаха Густаво Бусато, Юрген Матей, Жеферсон и Георги Йомов, които се очаква да са титуляри в първия официален мач срещу Славия след седмица. На техните места започнаха Евтимов, Турицов, Енрике и Синклер.
Непосредствено преди двубоя ЦСКА-София представи новите попълнения Федерико Варела и Джорди Кайседо, които се появиха след почивката.
Червените поведоха след осем минути игра. Цветков чукна леко в крака Пеняранда, а реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, реализирайки с шут до дясната греда.
В 11-ата минута пред Локомотив се откри добър шанс да застраши вратата на домакините, когато получи право да изпълни фаул около границата на наказателното поле, но Долапчиев стреля в ръцете на Евтимов, който без проблем улови.
В 16-ата минута Диков изведе Долапчиев сам срещу вратаря, но Турицов успя да застигне нападателя на гостите и с отличен шпагат блокира неговия удар.
След 20 минути игра Вион изчисти в корнер опасен набег отляво. Цветков завъртя много добре топката от флагчето за ъгловия удар и тя щеше да влезе в горния десен ъгъл на червената врата, но Евтимов внимаваше и изби пред голлинията.
Последва още един шут от фаул на Цветков в 24-ата минута, който бе отсъден за опасно влизане на Занев срещу Диков, но след рикошет топката излезе в корнер.
След половин час игра и ЦСКА-София погледна по-сериозно към вратата на Локо. Добра атака отляво завърши с центриране към Пеняранда. Той от своя страна пусна към нахлулия на скорост Синклер, който изпревари Митрев и стреля от близка дистанция, но в аут.
Седем минути след почивката добър самостоятелен пробив на Пеняранда завърши с шут покрай дясната греда. В 55-ата минута червените пропуснаха да удвоят. Пеняранда изведе резервата Чарлс сам срещу Митрев, но каращият проби при червените нападател не успя да преодолее стража на железничарите.
По-настойчивата игра на ЦСКА-София през второто полувреме даде резултат в 65-ата минута. Бисмарк Чарлз преодоля футболист на Локо, събра около себе си още двама защитници, след което подаде към непокрития Тиаго, а португалецът с прецизен удар по земя от 19 метра не остави шанс на Митрев за 2:0.
В 72-ата минута Джорди Кайседо дебютира с червената фланелка, заменяйки Али Соу.
В 74-ата минута Чарлс "открадна" топката в центъра на терена, осъществи мощен пробив и преодоля дори Митрев, но Петков спря пред голлинията шута му, педотвратявайки трето попадение във вратата на Локо.
Към края на двубоя двата отбора си размениха по един гол. Първо, в 84-ата минута, Калоян Стефанов се пребори с Турицов в наказателното поле на червените и върна към Диков. Таранът от своя страна свали за Бабалиев, който от 4-5 метра намали на 2:1.
Само 60 секунди по-късно Вион проби отдясно и центрира към Кайседо, който вкара с глава първото си попадение за червените след само 13 минути игра, оформяйки крайното 3:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1