ЦСКА-София обърна Ботев с голове като по учебник, меле и червени картони на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА-София обърна с 3:1 Ботев (Враца) в контрола между двата отбора, която се проведе на стадион "Българска армия".

Даниел Генов откри резултата в 10-ата минута след топовен шут от 30 метра. Червените обаче бързо отговориха на предизвикателството с попадения на Али Соу (17) и Тиаго (23). Те дойдоха след брилянтни комбинации с едно докосване и две асистенции на Георги Йомов. Крайното 3:1 оформи Адалберто Пеняранда в 52-ата минута.

53 ЦСКА-София - Ботев (Враца)
Срещата, която предложи открит, атрактивен и нападателен футбол и от двата отбора, бе белязана от разправия в средата на втората част. Ндиайе и Йомов се спречкаха след единоборство в центъра на терена, размениха си по един шамар и няколко бутания, за които получиха директни червени картони от рефера Волен Чинков.
Иначе проверката започна с натиск на домакините, които чрез Мазику организираха добра атака отляво, но центрирането на защитника завърши в ръцете на Костов.
В 10-ата минута Ботев откри резултата с първия точен удар в срещата. Това стори Даниел Генов, който разстреля Бусато с топовен шут 30 метра.
Преднината на гостите не се задържа дълго. В 17-ата минута червените организираха много добра атака. Тя започна от самоотвержен шпагат на Занев, който изби топката в краката на Пеняранда. Той от своя страна намери Вион, който с едно докосване изведе Йомов. Крилото без забавяне центрира отдясно по земя към Соу и таранът на ЦСКА-София вкара от три-четири метра за 1:1.

Обратът стана факт в 23-ата минута след нова отлично изградена атака на домакините. Соу получи пред наказателното поле на гостите и можеше да стреля, но предпочете да комбинира с Йомов отдясно. Последва прецизно центриране по земя, което Костов не успя да пресече, и Тиаго вкара на празна врата за 2:1.

В 33-ата минута дебют с червената фланелка направи новото попълнение Федерико Варела, който замени контузения Амос Юга.
В 37-ата минута ЦСКА-София като по чудо не вкара трети гол, когато Ндиайе напарви груба грешка, допускайки Пеняранда да му отнеме топката. Последва опит за пас на червения футболист към Йомов, но двамата не се разбраха и в крайна сметка не се стигна до попадение във вратата на врачани.

И след тази ситуация двата отбора продължиха с открития футбол, а следващото положение бе пред вратата на домакините, когато Ндиайе засече отблизо с десния крак центриране от корнер, но Мазику изчисти малко преди голлинията.

Първата атака за втората част отиде в актива на врачани. Още преди да е изтекла имнута резервата Мирослав Маринов падна в наказателното поле и поиска дузпа след разбъркване и съприкосновение с противников футболист, но Волен Чинков остана безмълвен. Ботев успя да съхрани топката и след разиграване тя стигна до Атанасов, който стреля, а Бусато улови.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 52-ата минута с трето попадение. Мазику овладя изритана от резервния страж на врачани Христо Митов топка, напредна двайсетина метра и подаде към намиращия се пред наказателното поле Пеняранда. Последва шут на халфа в долния десен ъгъл за 3:1.

В 59-ата минута Ндиайе и Йомов получиха директни червени картони за спречкване след единоборство. Защитникът на врачани блъсна в лицето футболиста на червените, който не му остана длъжен връщайки жеста, и реферът Волен Чинков ги изгони от игра.

Домакините бяха близо до четвърти гол в 64-ата минута. Тогава Вион прецизен удар от воле след центриране отляво, но късметът му изневери и французинът нацели дясната греда.

В 77-ата минута Соу отне топката от Генчев и излезе сам срещу Дамянов, но третият страж на врачани в този мач демонстрира рефлекс и спаси удара на нападателя.

До края на порверката Ботев можеше да върне един гол, но Евтимов изби опасен удар на Лагоа от границата на наказателното поле.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:1