Отборът на Тони Паркър продължава да изумява в Евролигата

АСВЕЛ (Вильорбан) продължава да таи надежди за класиране в плейофите на баскетболната Евролига. Силният щурм на френския тим достигна цели четири поредни победи, след като тази вечер отборът, който е собственост на легендата Тони Паркър, взе скалпа и на един от скритите фаворити за титлата през настоящия сезон - Олимпия (Милано), с крайното 78:69 (20:23, 17:17, 15:16, 26:13) като домакин.

Така АСВЕЛ записва своята 10-а победа от началото на сезона и се настанява на 14-ата позиция в класирането с актив от 10 успеха и 14 загуби. Олимпия пък изпусна добър шанс да се изравни с ЦСКА (Москва) на втората позиция и временно остава трети с баланс от 15 победи и 8 поражения.

Италианският тим държеше нещата под контрол през почти целия мач, като дори имаше двуцифрена преднина в третата част. Във финалните пет минути от последната четвърт обаче момчетата на Ти Джей Паркър настигнаха своя съперник и записаха решаваща серия от 13:2 точки, чрез която изтръгнаха четвъртата си поредна победа в Евролигата.

Malcolm Delaney - AX Armani Exchange Milan - EB20

Дейвид Лайти бе най-резултатен за победителите с 16 точки, Гершон Ябуселе вкара 14, а с по 12 точки останаха Мустафа Фол и Норис Коул.

За Олимпия Шавон Шийлдс реализира 18 точки, докато Зак ЛиДей вкара 14 и взе 5 борби.