Барселона се издъни срещу Анадолу Ефес (видео)

Барселона отстъпи с 86:88 (22:27, 28:26, 15:19, 21:16) на Анадолу Ефес като домакин в мач от 24-ия кръг на Евролигата.

Въпреки поражението испанският гранд остава лидер в класирането със 17 победи и 7 загуби. Анадолу се изкачи от девета на седма позиция с 13 успеха и 10 поражения.

Гостите от Турция диктуваха темпото от началото на мача, като на почивката се оттеглиха с аванс от 3 точки (53:50). Четири минути след подновяването на играта Никола Миротич изравни резултата (58:58), но играчите на Анадолу бързо си върнаха преднината, която макар и трудно успяха да задържат до края на срещата.

Василие Мицич беше над всички за Анадолу Ефес с 26 точки, Шейн Ларкин добави 19, а Крис Сингълтън наниза 13 точки.

За Барселона Никола Миротич вкара 24 точки, а Брандън Дейвис се отчете с 14.