Барса излъга Олимпиакос без Везенков в драма, поредна ключова грешка на Слукас

Баскетболният отбор на Барселона записа шестата си победа в Евролигата. Каталунците спечелиха много нервен и драматичен мач в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея срещу Олимпиакос, който беше без Александър Везенков - 76:74 (21:12, 19:18, 10:23, 26:21).

По този начин "лос кулес" запазва върха в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Момчетата на старши треньора Шарунас Ясикевичус са лидери с баланс от 17 победи и 6 загуби. Олимпиакос пък още повече се отдалечава от плейофно място и остава на 11-ата позиция с актив от 11 успеха и 12 поражения.

Барселона даде ударно начало на срещата и поведе с 12 точки още в първата четвърт - 18:6. Доминацията на Никола Миротич и компания продължи и до полувремето, когато резултатът бе 40:30. В третия период обаче испанците навлязоха в много голяма криза и позволиха на "червено-белите" да вземат преднината в края на частта - 50:53. Олимпиакос държеше крехка преднина през цялата последна четвърт, но в самия край поредна ключова грешка в нападение на Костас Слукас и въпросителен фаул на Жан-Шарл Ливио позволиха на Кори Хигинс да донесе успеха на Барса с два наказателни изстрела за 74:76.

Cory Higgins - FC Barcelona - EB20

Във финалното си нападение Спанулис, Мартин и Слукас пропуснаха след страхотна борба под коша. Принтезис също се намеси и този път отбеляза, но кошът му дойде след финалната сирена и така Барса запази актива и победата си.

Никола Миротич наниза 16 точки за успеха на Барселона, Кори Хигинс добави 14 точки, Ник Калатес остави 12 и 7 асистенции, а Пиер Ориола вкара 11.

За Олимпиакос Шакийл МакКисик вкара 18 точки, Василис Спанулис доави 12, Костас Слукас остана с 11, а Принтезис записа 10 точки.