Аталанта пропусна да вземе преднина на "Диего Марадона" (видео)

Отборите на Наполи и Аталанта не излъчиха победител в първия мач помежду си от 1/2-финала за Купата на Италия. Срещата на стадион "Диего Армандо Марадона" завърши при резултат 0:0. Гостите обаче могат повече да съжаляват, че не си тръгнаха с победата и с преднина преди реванша.

Наполи имаше първата възможност в мача в 8-ата минута, когато Лоренцо Инсиние отправи удар, който затрудни Пиерлуиджи Голини, който обаче успя да спаси.

След това обаче играчите от Бергамо създаваха по-интересните положения. В 10-ата минута Давид Оспина трябваше да се намесва решително при едно коварно центриране, което летеше към вратата му, но в последния момент стражът успя да избие.

След това в 22-ата минута Оспина отново бе последна преграда пред гола, след като блокира удар отблизо на Матео Песина.

В 29-ата минута и защитникът Рафаел Толой се включи в предни позиции и излезе очи в очи с колумбийския вратар, който отново се намеси решително.

В 47-ата минута Оспина дори рискува здравето си, блокирайки удар на излезлия очи в очи с него Луис Муриел.

До края и двата тима предпочехота да действат по-предпазливо и головите възможности секнаха. В крайна сметка всичко ще се реши в ответния мач на 10 февруари в Бергамо.