Аталанта профука ранен аванс от три гола срещу Торино (видео)

Отборите на Аталанта и Торино завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от 21-ия кръг на Серия “А”.

Бергамаските поведоха в резултата с три ранни гола, но не успяха да задържат тази своя преднина. В 14-ата минута Мартен де Роон изведе с дълго подаване Йосип Иличич, който се разписа за 1:0. В 19-ата Робин Госенс удвои аванса на домакините с удар от малък ъгъл. Само две минути по-късно първият шут на Луис Муриел беше отразен от Салваторе Сиригу, но е и втория. Така колумбиецът отбеляза третия гол на “нерадзурите” в мача.

Обратът на гостите започна в 41-ата минута, когато Хосе Луис Паломино фаулира Андреа Белоти в наказателното си поле и последва дузпа. Пиерлуиджи Голини спаси удара на нападателя от бялата точка, но италианският национал беше точен при добавката си. В добавеното време на първата част при изпълнение на корнер Роландо Мандрагора нацели напречната греда, но все пак Глейсон успя да намали изоставането на “биковете”. През второто полувреме удари на Вилфрид Синго и Алексей Миранчук бяха спрени от гредите. В 84-ата минута резервата Федерико Бонацоли засече с глава центриране от фаул и така оформи крайното 3:3 за радост на торинци, за които това е четвърто поредно реми в първенството.
Аталанта остана седми в класирането с актив от 37 точки, докато Торино е 17-и с 16 спечелени пункта.