Борусия (М) и Ян Регенсбург също намериха място на 1/4-финалите (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) и Ян Регенсбург станаха последните два отбора, които си осигуриха участие на 1/4-финала за Купата на Германия. Те обаче се добраха до тази фаза по доста различен начин.

Борусия елиминира на 1/8-финала състава на Щутгарт, побаждавайки го като гост с 2:1. Домакините на "Мерцедес Бенц Арена" поведоха чрез Силас Уамангитука още във 2-ата минута. Гостите обаче направиха пълен обрат с попадения на Маркус Тюрам в 45-ата и Аласан Плеа в 50-ата минута.

Ян Регенсбург трябваше доста повече да се потруди. Втородивизионният тим се изправи срещу елитния Кьолн. В Редовното време двата тима ни излъчиха победител. "Козлите" поведоха с попадения на Якобс в 4-ата и Денис в 22-ата минута, но домакините изравниха чрез Кенеди в 35-ата и Джордж в 43-ата минута.

Наложи се да се играят продължения, в които не паднаха голове, а накрая се стигна и до дузпи. Там играчите на Ян Регенсбург бяха по-точни и се наложиха с 4:3 точни изстрела, като фаталните пропуски за гостите направиха Жорже Мере и Янес Килиан-Хорн.