Джеси Лингард вдъхнови "чуковете" за успех срещу Астън Вила (видео)

Новото попълнение на Уест Хам Джеси Лингард отбеляза два гола и вдъхнови "чуковете" за успеха с 3:1 като гост над Астън Вила в двубой от 22-ия кръг на Премиър лийг. След едно безрезултатно първо полувреме, Томаш Сучек даде аванс за гостите от Лондон в 51-ата минута.

Пет по-късно дошлият от Манчестър Юнайтед Лингард удвои. Резултатът се запази до 81-ата минута, когато Оли Уоткинс намали. Надеждите на Вила за нещо в този мач обаче умряха само 120 секунди по-късно, когато Лингард вкара втория си гол в мача.
С успеха "чуковете" събраха 38 точки и вървят пети във временното класиране, като изостават само на две от четвъртия Ливърпул. Астън Вила е девети с 32, но и с два мача в запас.