Марек вкара 5 на Вихрен в контрола

Марек изигра много силна контрола срещу Вихрен и победи символичните домакини с 5:1 на терена в санданското село Лебница. Двата тима са кандидати за влизане във Втора лига. Това бе и първа загуба на Вихрен за тази година. Марек откри резултата още в 8-ата минута, когато след центриране отдясно Евгени Тунтев с глава направи 0:1. В 18-ата минута Близнаков подаде отдясно към Христо Каймакански, който от воле вкара втори гол. 10 минути по-късно Димитър Макриев намали на 1:2, но в 42-ата минута Близнаков получи пас отляво и покачи на 1:3 за дупничани.

Още през първото полувреме в игра влезе Васил Калоянов, който има да наваксва с подготовката, както и вратарят Пламен Младенов, който се завърна възстановен след операция на менискус. В 81-ата минута Чечев с брилянтен пас изведе Симеон Димитров и той вкара 4-ти гол за Марек. Крайното 5:1 оформи едно от новите попълнения на Марек – Радослав Михалков малко преди края на срещата.