Рома унищожи Верона за девет минути (видео)

Отборът на Рома постигна убедителен успех с 3:1 на "Олимпико" над Верона в двубой от 20-ия кръг на Серия А. "Вълците" нанесоха своя удар само в рамките на девет минути през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения.

През втората част Верона заигра по-добре, но успя да стигне само до почетен гол. Двубоят беше генерална репетиция за римляните преди гостуването на шампиона Ювентус на 6 февруари. С успеха Рома събра 40 точки и вече е трети във временното класиране, като изостава на 6 от лидера Милан.
Резултатът беше открит в 20-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Джанлука Манчини успя да се разпише с глава. Само две минути по-късно авансът на римляните беше удвоен от Хенрих Мхитарян, който успя да излъже стража на веронци Марко Силвестри.
Гостите още не се бяха опомнили, когато в 29-ата минута Борха Майорал направи резултата класически.
Лоренцо Пелегрини стреля от въздуха, ударът му затрудни Силвестри, който не успя да улови топката и при добавката Майорал вкара за 3:0.
След паузата Рома намали оборотите, докато Верона заигра по-добре и успя да намали в 62-ата минута чрез Ебрима Коли.
Голмайсторът на Рома Един Джеко отново бе извън групата заради конфликт със старши треньора Пауло Фонсека, а защитникът на тима Крис Смолинг получи поредна контузия и напусна принудително още в началото на мача.