Николай Вангелов на косъм от нов дабъл-дабъл при победа на Сант’ Антимо

Въпреки контузията в коляното, която получи преди седмица Николай Вангелов беше на косъм от дабъл-дабъл при победа на неговия Сант’ Антимо с 84:64 (24:15, 14:20, 16:12, 30:17) над Виртус в мач от 9-ия кръг на италианската Серия Б, регион D1.

За 24 минути на игрището българският център се разписа с 11 точки, 9 борби и 1 асистенция.

Вангелов и компания диктуваха темпото в първата част, но след това гостите се събудиха и взеха нещата в свои ръце. В крайна сметка преди почивката Сант’ Антимо се оттегли с аванс от 3 точки (38:35). В следващите две части последваха няколко обрата, но домакините се добраха до трета победа от началото на сезона.

Сант’ Антимо се намира на шеста позиция в регион D1 с три успеха и шест поражения.

Снимка: Facebook/PartenopeSant'AntimoPSA