Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Сираков блести при победа на Бишелие

Бишелие се наложи със 71:58 (23:16, 18:10, 16:18, 14:14) над Монополи на свой терен в мач от 9-ия кръг на италианската Серия Б, регион D2. Българският баскетболист в състава на домакините Георги Сираков изигра поредния си силен мач. За близо 28 минути на паркета, той се разписа с 15 точки и 1 асистенция. Само с две точки повече беше най-резултатният му съотборник в мача Матео Сантучи.

Бешилие заема втора позиция във временното класиране със седем победи и две загуби, докато Монополи остава закотвен на дъното на таблицата без успех в сметката си.

Очаквано, баскетболистите на Бишелие диктуваха темпото от самото начало на мача и въпреки, че съперника им вдигна оборотите след почивката, до изненада не се стигна.