Слабак шокира Борислав Младенов и Римини (видео)

Изненадваща загуба допусна Римини с Борислав Младенов, отстъпвайки със 70:73 (15:21, 17:15, 25:14, 13:23) на предпоследния в класирането Алба в собствената си зала в мач от деветия кръг на италианската Серия Б, регион А1.

Българският гард отново беше сред титулярите в срещата, като за 20 минути на игрището записа 4 точки, 7 борби и 1 асистенция. Най-резултатен за Римини беше Франческо Бедети с 14 точки.

Гостите поведоха в началото на срещата, като дори успяха да се оттеглят на почивката с преднина от 4 точки (36:32). След паузата домакините обърнаха резултата, но силната игра на Алба в последните 10 минути осигури на тима победа №3 този сезон.

След поражението Римини отстъпи с една позиция в класирането, като сега заема трето място в таблицата с 6 победи и 3 загуби.

В следващия си мач на 6 февруари (събота) Римини гостува на Фортитудо Алесандриа.

Снимка: Facebook/RinascitaBasketRimini